TÜM KATEGORİLER

Plastik Bardak 220 cc 2,2 gr. Lindera 50 li paket

Görsel 1
DepoPuan : 12
Fiyat:
11,99 TL + KDV
Havale / EFT:
13,67 TL
Aynı Gün Kargo
Ürün Hacmi :220 cc
Paket içi adet :50
Koli içi adet :2000
Ölçüler (Ø.E.B.Y) :73*47*96mm
Gramaj: 2,2 gr.
Renk :Şeffaf
Hammadde :PP-Polipropilen
Koli Ölçüleri :371x351x573
Desi (dm³) :24,872PLASTİK BARDAKLAR :
Plastik bardaklar, sentetik veya  yarı sentetik malzemenin bardak formuna uygun olarak üretilen ürünleridir. Tek kullanımlık bardak türleri arasında yeralırlar,  atılmadan veya geri dönüştürülmeden önce yalnızca bir kez kullanılır.  Plastik bardak üretiminde  polipropilen kullanılır. 

KULLANIM ALANLARI :
Plastik bardaklar sahip oldukları kolay ve pratik kullanım yapısı sayesinde istenilen her alanda rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdir. Evlerde, iş yerlerinde, okullarda, her türlü catering aktiviteleri , cam kırılmasının sorun olduğu ıslak zeminler, cam yıkamanın zor olduğu toplu aktiviteler ya da akla gelebilecek her alan da plastik bardaklar kullanılabilir. Tek kullanımlık olan yapıları plastik bardaklar tek bir kişi tarafından kullanıldıktan sonra çöpe atılması nedeniyle hijyen sağlar. Bu sayede farklı kişilerin aynı bardaktan sıvı tüketmesi nedeniyle ortaya çıkabilecek problemlerin önüne geçilmiş olur. Bulaşık gibi sorunları tamamen ortadan kaldırması sebebiyle de  tercih edilmektedirler.


Not : Plastik bardak kullanımı, daha çok soğuk içecekler için elverişlidir. Sıcak içecek için kullanılması tavsiye edilmez. Sıcak içecekler daha çok karton bardaklarda içilmeye uygundur. 

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ :

Ürün hacmi ; 220 ml
Ürün gramajı ; 2,2 gr
Pratiktir.

Ekonomiktir.
Hijyeniktir.

Paket İçi :
50 adettir.


PLASTİK BARDAĞIN TARİHÇESİ :

Plastik bardaklar olmasa bile dünya farklı bir yer olurdu. Bu bardaklar stadyumlarda ve profesyonel spor oyunlarında, pikniklerde ve hatta banyo gibi farklı alanlarda evin çevresinde bile kullanılmaktadır. Plastik bardakların geçmişi 1960'lara kadar uzanır, ancak buluşlarından önce insanlar kağıt bardakları benzer şekilde kullandılar.

Hastaneler gibi birçok kamu alanı plastik bardakların güvenliğine güveniyor.
Dixie Bardakları
Günümüz plastik bardağın öncüsü, ilk 1908 yılında üretilen Dixie Cups oldu. Şirket, tek kullanımlık bir bardağa ihtiyaç duydu ve insanların içtiğini tamamen değiştirdi. Bu bardakların icadından önce insanlar, başkalarının mikroplarına ve hastalıklarına karşı duyarlı oldukları yerlerde, ortak bardaklardan veya su fıçılarından içti. Bu kaplarda, dökülmeyi önleyen, ancak kağıttan  yapılmış küçük bir mum kaplama vardı.
Tek Servis Bardaklar
Dixie  Cups'ın   tanıtıldığı ilk andan itibaren, onlar bir başarı oldu. Daha önce yolcuların kendi içlerine daldırdığı su varillerini kullanan demiryolları, tek kullanımlık kaplara geçmiştir. Çok geçmeden hastaneler de kağıt bardaklara geçtiler. Bu, çapraz kontaminasyonu önledi ve hastalıkların hastaları arasında yayılmasını önledi. Bu aynı gruplar, buluştuktan sonra köpük bardaklara geçtiler, ama sonunda, çevreye daha az zararlı olduğu için plastiği seçtiler.
1960'lı yıllarda plastik bardaklar
1960'larda Amerika Birleşik Devletleri'nde plastik bir kap için ilk patent, sadece Price ve diğ. Patentin kendisi sadece bir bardak içindi ve 1964'te basıldı. Bundan önce, Caine  adında bir adam ince duvarlı plastik bir kap için onun fikrini patentledi.  Esasen bu kap, plastik kaptandı, ancak bu şekilde listelenmemesi nedeniyle, başkalarının ticari markalara kapı açmasını ve plastik kapağın kendi versiyonunu patentlemesini istedi.
1990'lar Plastik Kupası Patent Frenzy
1990'larda plastik bardaklar için başka on yıldan daha fazla patent tescil edildi. 1996 yılında Wilson, plastikten yapılmış her türlü bir içecek camı ve plastikten yapılmış her türlü bir tumbler fikrini patentlenmiştir. Bu parçalar tek kullanımlık plastik kaplardan daha ağır ve daha dayanıklıydı. 1997 yılında Willbrandt, bir arabanın bardak tutucusuna sığacak plastik bir kap için bir patent tescil ettirdi ve 1999'da plastik bardaklar için iki patent kaydedildi: Jarvis çukurlu bir tumbler tescil etti ve Hou bir içki tumblerını kaydetti.
Üretim süreci
Bu bardakların üretim süreci, herhangi bir kir veya bakteri çıkarmak için özel olarak işlenen ham plastik ile başlar. Daha sonra belirli bir sıcaklığa ısıtılır ve kalıplara dökülür. Sıcaklık özellikle önemlidir çünkü plastik çok sıcak veya çok soğuk ise yanabilir veya sertleşmiş plastiğe dönüşebilir. Yeni teknolojiler, montaj hatlarının kütleye tek bir saatte binlerce bardak üretmesini mümkün kıldı. Bardaklar kuruduğunda, paketleme, depolama ve nakliye için hazırlar.

(Kaynak : tr.goodkitchendesign.com)
Diğer Özellikler
Stok KoduB6504
MarkaLindera
Stok DurumuVar

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.